Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ - Kolejne zatrzymania w sprawie handlarzy narkotyków z Wielkopolski

Data publikacji 02.03.2010

Cztery kolejne osoby podejrzane o dystrybucję narkotyków na południu Wielkopolski, zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilogramową paczkę amfetaminy. Dotychczas łącznie w tej sprawie zatrzymanych zostało trzydziestu czterech podejrzanych.

Policjanci z CBŚ zatrzymali kolejne cztery osoby zamieszane w handel narkotykami i związki ze zorganizowaną grupą przestępczą działającą na południu Wielkopolski. Funkcjonariusze weszli równocześnie do mieszkań w Kaliszu, Kraszewicach, Odolanowie i Koźminie Wielkopolskim. Podczas przeszukania pomieszczeń znaleziono kilogramową paczkę zawierającą wysokiej jakości amfetaminę. Zatrzymani mężczyźni: Karol K., Karol J., Dariusz T. oraz Paweł P., zdaniem policjantów prowadzących sprawę, byli stałymi odbiorcami dilerów narkotykowych. Narkotyki nabywali między innymi od członków grupy „Walusia” rozbitej przez CBŚ w połowie 2009 roku.

Informacje i materiały zebrane podczas śledztwa dały Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim podstawę do sformułowania zarzutów. Zatrzymani mężczyźni będą odpowiadać za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych. Trójka z podejrzanych trafiła do aresztu śledczego. Czwarty z zatrzymanych został zwolniony za poręczeniem majątkowym i będzie pod dozorem policji.

W śledztwie prowadzonym wspólnie przez policjantów CBŚ i Prokuraturę Okręgową w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymano łącznie 34 podejrzanych. Większość z nich trafiła do aresztu śledczego. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono majątek należący do zatrzymanych w tym liczne samochody.

Wszystkim podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.

(źródło: KWP w Poznaniu)

 

Powrót na górę strony