Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za kradzież paliwa

Data publikacji 02.03.2010

Policjanci z Krosna zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzież ok. 1000 litrów paliwa. Z dalszych ustaleń wynikło, ze ich działalność trwa od października ubiegłego roku. Za kradzież z włamaniem grozi im kara pozbawienia wolności od roku do lat 10

W nocy funkcjonariusze z Krosna zatrzymali do kontroli samochód, którym jechało dwóch młodych mężczyzn. Podczas sprawdzania zawartości bagażnika funkcjonariusze ujawnili kilka plastikowych kanistrów, gumowe węże i metalowy łom. Wygląd tych przedmiotów jednoznacznie wskazywał, że mogły być wykorzystywane do kradzieży paliwa z samochodów.

Już po chwili 31-letni kierowca, mieszkaniec gminy Iwonicz-Zdrój, i 20-letni pasażer, mieszkaniec gminy Jaśliska przyznali, że istotnie przyjechali do Krosna, aby ukraść olej napędowy. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Podczas dalszych czynności policjanci z komisariatu w Rymanowie ustalili, że zatrzymani działalność przestępczą rozpoczęli pod koniec października ubiegłego roku. Od tego czasu okradli ponad 20 ciężarówek i maszyn budowlanych. Wybierali głównie pojazdy pozostawione na uboczu i bez dozoru. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że obaj podejrzani ukradli łącznie 1000 litrów paliwa. Znaczną jego część sprzedali paserom, mieszkającym w gminie Rymanów.

Do czasu rozprawy 31-latek i 20-latek pozostaną pod dozorem Policji. Za kradzieże z włamaniem grozi im kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Mężczyźni, którzy kupowali kradzione paliwo odpowiedzą z kolei za paserstwo, które objęte jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

(źródło: KWP Rzeszów)
 

Powrót na górę strony