Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z podrobionymi kartami

Data publikacji 03.03.2010

Współpraca policjantów z Wydziałów dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP i KMP w Lublinie, funkcjonariuszy z Podkarpacia i Podlasia a także z KGP doprowadziła do zatrzymania W Białymstoku trzech obywateli Rumunii. Mężczyźni ci brali udział w wypłatach pieniędzy dokonywanych z użyciem nielegalnie skopiowanych kart. Pokrzywdzeni to obywatele różnych krajów Unii Europejskiej.

Jak wynika z ustaleń śledczych to właśnie ich konta zostały uszczuplone przez sprawców. Mężczyźni zostali zatrzymani w Białymstoku gdzie najprawdopodobniej chcieli kontynuować przestępczy proceder. Policjanci zabezpieczyli kilkanaście kart płatniczych, samochód, laptopa oraz pieniądze. Zatrzymanym grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu trzej młodzi mężczyźni z jednego z bankomatów umieszczonych w lubelskim banku za pomocą nielegalnie skopiowanych kart zdołali wypłacić 6.500 zł. Podczas prób wypłat gotówki cześć ze skopiowanych kart została zablokowana w bankomacie.

Poszukiwaniem sprawców zajęli się policjanci z Wydziałów dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP oraz KMP w Lublinie . Funkcjonariusze ustalili personalia jednego ze sprawców oraz dokładny numer rejestracyjny samochodu, którym mężczyźni się poruszali. Taką informację mundurowi przekazali do jednostek Policji w całym kraju. Współpraca lubelskich policjantów z funkcjonariuszami z Podkarpacia i Podlasia a także KGP doprowadziła do zatrzymani trzech obywateli Rumunii w wieku od 23 -34 lat. Mężczyźni wpadli w ręce Policji w Białymstoku, gdzie najprawdopodobniej chcieli kontynuować swój przestępczy proceder. Policjanci zabezpieczyli pojazd, którym poruszali się sprawcy, pieniądze w kwocie ponad tysiąca Euro, laptop oraz kilkanaście kart, w tym karty ewidentnie podrobione. Jeden z zatrzymanych ukrył karty w bieliźnie osobistej.

Jeszcze tego samego dnia, sprawcy zostali przewiezieni do policyjnego aresztu w Lublinie. Policjanci szacują teraz, jaką skalę miał ten proceder. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyźni prawdopodobnie dokonywali wypłat na całej ścianie wschodniej oraz w innych krajach UE. Za to przestępstwo sprawcy odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Lublinie)
 

Powrót na górę strony