Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzili w leasingu co najmniej 10 milionów złotych

Data publikacji 03.03.2010

Policjanci zajmujący się sprawą wyłudzeń leasingowych zatrzymali już 11 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Sprawcy na podstawie sfałszowanej dokumentacji wyłudzili leasingi na zakup maszyn budowlanych oraz samochodów ciężarowych, na łączną kwotę nie mniejszą niż 10 milionów zł.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu rozbili grupę zajmująca się wyłudzeniami pieniędzy z firm leasingowych. Wczoraj w ich ręce wpadł 39-letni mieszkaniec Wrocławia. Sprawca podejrzany jest o to, że działając w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej wyłudzeń leasingowych na maszyny budowlane, zajmował się legalizacją tych urządzeń oraz fałszowaniem dokumentacji niezbędnej do otrzymania kredytów.

Mężczyzna ukrywał się przed Policją.

Funkcjonariusze podejrzewają, że grupa działała od lutego 2008 roku. Sprawcy na terenie całego kraju w latach 2008-2009 na podstawie fałszywych dokumentów wyłudzili leasingi na maszyny budowlane i samochody ciężarowe na łączną kwotę nie mniejszą niż 10 milionów zł. Fałszowali dokumentację niezbędną do otrzymania leasingu.

Do chwili obecnej w tej sprawie dolnośląscy policjanci zatrzymali już 10 osób, w tym organizatora procederu oraz najważniejszych członków grupy. Wobec pięciu osób zastosowano areszt, a wobec trzech poręczenia majątkowe.

Za oszustwo i udział w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

(źródło: KWP we Wrocławiu)
 

Powrót na górę strony