Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne uderzenie w przemytników

Data publikacji 03.03.2010

Siedleccy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej udaremnili przemyt blisko 21 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Podczas akcji funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn. Przemytnicy odpowiedzą za przestępstwo skarbowe, za które grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz bardzo wysoka grzywna.

Wczoraj około 23.00 w ramach zaplanowanych działań prowadzonych na terenie powiatu siedleckiego, policjanci wydziału dw. z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej zatrzymali dwa pojazdy, którymi kierowali 38 i 35-letni mieszkańcy Siedlec. W jednym z samochodów funkcjonariusze znaleźli ponad 10 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, drugi z samochodów miał pilotować auto z kontrabandą. Jednak zabiegi podjęte przez przemytników nie przyniosły oczekiwanego przez nich rezultatu. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

Dalsze czynności podjęte przez uczestniczących w działaniach funkcjonariuszy doprowadziły do jednej z siedleckich posesji, gdzie policjanci zabezpieczyli kolejnych 9700 paczek papierosów pochodzących z przemytu. Do tej sprawy przeprowadzono również przeszukanie na terenie Terespola w woj. lubelskim, gdzie zabezpieczono 630 paczek nielegalnych papierosów i zatrzymano kolejnego mężczyznę - 26-letniego mieszkańca woj. lubelskiego.

W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 20950 paczek papierosów pochodzących z przemytu.

Pracujący przy tej sprawie policjanci szczegółowo wyjaśniają powiązania łączące zatrzymanych mężczyzn oraz wszelkie pozostałe okoliczności tej sprawy. W najbliższym czasie odpowiedzą oni za przestępstwo skarbowe, za które grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz bardzo wysoka grzywna.

Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci planują w związku z nią kolejne zatrzymania.

(źródło: KWP w Radomiu)

 

Powrót na górę strony