Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje aut wrócą za kratki

Data publikacji 04.03.2010

Wyszli na wolność i wrócili do przestępstwa. Kolejnych trzech mężczyzn: 43-letniego Andrzeja N. ps. „Ząbek”, 36-letniego Roberta T. ps. „Trat” oraz 50-letniego Krzysztofa G., podejrzanych o kradzieże samochodów, paserstwo i wymuszenia zatrzymali policjanci z wydziału dw. z przestępczością samochodową stołecznej Policji. W śledztwie prowadzonym pod nadzorem prokuratury okręgowej w Warszawie przedstawiono dotychczas około 350 zarzutów. Planowane są kolejne zatrzymania.

Policjanci z warszawskiej „samochodówki” w ramach realizacji śledztwa nadzorowanego przez prokuraturę okręgową zatrzymali w powiecie nowodworskim 3 mężczyzn związanych z zorganizowaną grupą przestępczą działającą w Warszawie i okolicznych powiatach. Zatrzymano 43-letniego Andrzeja N. ps. „Ząbek”, 36-letniego Roberta T. ps. „Trat” oraz 50-letniego Krzysztofa G. Postawiono im już zarzut kradzieży samochodu, paserstwa oraz wymuszenia pieniędzy w zamian za zwrot skradzionego auta.

Wszyscy są znani Policji. Andrzej N. w przeszłości był wielokrotnie zatrzymywany za kradzieże samochodów. Ostatnio opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za paserstwo. Także „Ząbek” był zatrzymywany kilka lat wcześniej w związku z działalnością grupy przestępczej kradnącej auta w stolicy. Grupa ta zorganizowała dużą „dziuplę” samochodową w powiecie płońskim. Po tamtym zatrzymaniu mężczyzna został tymczasowo aresztowany razem z innymi członkami grupy i osadzony w areszcie śledczym.


Dotychczas w prowadzonym postępowaniu śledczy przedstawili łącznie około 350 zarzutów popełnienia różnego rodzaju przestępstw o charakterze kryminalnym. Sprawa ma charakter rozwojowy i planowane są kolejne zatrzymania.

(źródło: KSP)

 

Powrót na górę strony