Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadali na starsze kobiety

Data publikacji 04.03.2010

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym przez wrocławskich policjantów w związku z podejrzeniem o rozboje na starszych kobietach. Na chwilę obecną zatrzymanym udowodniono trzy napady. Obaj zatrzymani zostali już tymczasowo aresztowani.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z wrocławskiego komisariatu na Starym Mieście, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych wytypowali i zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o rozboje. Zatrzymani to mieszkańcy Wrocławia, w wieku 20 i 21 lat. Obaj byli już wcześniej notowani za przestępstwa przeciwko mieniu.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w związku ze zdarzeniami do których doszło na terenie dzielnicy w pierwszej połowie lutego br., na podstawie gromadzonego materiału, jego szczegółowej analizy oraz posiadanego rozpoznania wytypowali mężczyznę, podejrzewanego o udział w tych zdarzeniach. Następnie funkcjonariusze ustalili także drugiego z podejrzanych napastników. Do zatrzymań doszło na jednej z ulic oraz w mieszkaniu jednego z podejrzanych.

Policjanci udowodnili zatrzymanym na chwilę obecną trzy rozboje. Do dwóch zdarzeń doszło na terenie dzielnicy Stare Miasto i jednego na Rakowcu. Sprawcy w wyniku rozboju ukradli pokrzywdzonym kobietom torebki z pieniędzmi, dokumentami oraz telefonami komórkowymi.

Obaj zatrzymani zostali już decyzją sądu tymczasowo aresztowani. Za rozboje grozi im teraz nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP Wrocław)

Powrót na górę strony