Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili ponad 520 porcji narkotyków

Data publikacji 05.03.2010

Do policyjnego aresztu trafiło trzech mężczyzn, zatrzymanych przez policjantów z Wrocławia w związku z podejrzeniem o przestępstwa narkotykowe. W samochodzie oraz w mieszkaniu jednego z nich, funkcjonariusze znaleźli marihuanę i amfetaminę. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 520 porcji środków odurzających.

Kilka minut przed godziną 17.00 policjanci z wrocławskiego oddziału prewencji patrolując ulice w rejonie dzielnicy Rakowiec zauważyli zaparkowany samochód marki Lancia, a w środku siedzących kilku mężczyzn. Na widok patrolu kierowca i pasażerowie zaczęli się nerwowo zachowywać. Funkcjonariusze podejrzewając, że może tam dochodzić do transakcji narkotykowej, postanowili sprawdzić auto oraz osoby w nim siedzące.

Ich podejrzenia okazały się słuszne. Sprawdzając samochód policjanci znaleźli pomiędzy siedzeniami oraz w schowku woreczki foliowe z marihuaną. Idąc dalej tym tropem w mieszkaniu jednego z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli kolejne, już większe ilości marihuany, ale także i amfetaminy. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 520 porcji narkotyków. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli wagę do porcjowania narkotyków, woreczki do ich pakowania oraz lufki szklane.

Trzech mężczyzn, dwóch mieszkańców Wrocławia w wieku 23 lat oraz 38 -- letni mieszkaniec jednej z niedużych miejscowości w powiecie wrocławskim, trafiło do policyjnego aresztu. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a w przypadku, gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Za handel środkami odurzającymi grozi natomiast do 8, a gdy przedmiotem przestępstwa jest znaczna ilość narkotyków, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 
(źródło: KWP Wrocław)

 

 

 

 

Powrót na górę strony