Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli paliwo z maszyn i stacji benzynowych

Data publikacji 05.03.2010

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, podejrzewanych o kradzież paliwa z maszyn budowlanych i samochodów ciężarowych na terenie całego powiatu starachowickiego. Działalność przestępczą prowadzili od kilku miesięcy. Z kolei kryminalni z Komendy Miejskiej zatrzymali 25-latka podejrzanego o co najmniej 30 kradzieży paliwa z różnych stacji benzynowych w Łodzi. Ponadto w mieszkaniu mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki i sterydy.

Wczoraj w nocy policjanci ze Starachowic zatrzymali do kontroli na terenie gminy Mirzec forda escorta jadącego boczną drogą gruntową. W samochodzie znajdowało się trzech mężczyzn w wieku 16, 24 i 27 lat. W pojeździe, jak również od mężczyzn, czuć było intensywny zapach paliwa. W czasie przeszukania, w bagażniku auta, policjanci znaleźli cztery puste kanistry, metalową pompę, gumowe węże, latarki i narzędzia. Mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć co robią w środku nocy z tego rodzaju „wyposażeniem”. Kierujący autem, 24-latek nie posiadał uprawnień do kierowania.

Nad ranem został zatrzymany jeszcze jeden mężczyzna, 25-latek ze Starachowic. Jak ustalili śledczy, mężczyzna kilkakrotnie współpracował z zatrzymaną grupą przy kradzieżach paliwa.

Podczas przeszukania mieszkań osób zatrzymanych, policjanci ujawnili kilkanaście plastikowych kanistrów, z których część wypełniona była olejem napędowym. W domu jednego ze sprawców w gminie Mirzec, policjanci natknęli się na broń myśliwską.

Mężczyźni przyznali się do kilkunastu kradzieży na terenie całego powiatu. Dzisiaj zostaną doprowadzeni do prokuratury. Sprawą 16-latka zajmie się sąd rodzinny. Wszystkim grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Kielcach)

Policjanci od dłuższego czasu zajmowali się ustalaniem sprawcy kradzieży paliwa na stacjach benzynowych w Łodzi. Mężczyzna działał zawsze w podobny sposób. Podjeżdżał na stację samochodem peugeot lub bmw, tankował „do pełna”, a następnie nie płacąc uciekał. Za każdym razem jego samochody miały założone inne tablice rejestracyjne, które wcześniej były kradzione z miejscowych pojazdów. Policjanci analizując wszystkie zdarzenia zapukali w końcu do mieszkania przy ulicy Broniewskiego. Zatrzymali w nim wytypowanego złodzieja. Mężczyzna nie stawiał oporu przy czynnościach. Przyznał się do dokonania co najmniej 30 kradzieży z 9 stacji paliw.

Śledczy sprawdzają, na jakie straty mężczyzna naraził przedsiębiorstwa paliwowe. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci znaleźli ponadto 5 fiolek ze sterydami a także kilka działek marihuany.

Zatrzymanemu 25-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

(źródło: KWP w Łodzi)
 

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.09 MB)

Powrót na górę strony