Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w przestępczość samochodową

Data publikacji 05.03.2010

Czterech zatrzymanych, zlikwidowane trzy dziuple i odzyskanych kilka samochodów pochodzących z kradzieży i akcesoria oraz części z „rozebranych” już pojazdów – to wynik akcji przeprowadzonej przez policjantów zwalczających przestępczość samochodową z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Łodzi.

Kilka dni temu kryminalni uzyskali informację o osobach, które mogą być sprawcami kradzieży dwóch seatów toledo w Łodzi. Ustalono, że złodzieje poruszali się szarym seatem leonem. Jeden ze skradzionych pojazdów zlokalizowano zaparkowany przy ulicy Kopernika w Głownie. Ponieważ w aucie nikogo nie było, policjanci czujnie je obserwowali – warto dodać, że właściciel seata toledo jeszcze nie zdążył zgłosić kradzieży swojego auta – zgłoszenie wpłynęło już w czasie policyjnej obserwacji.

3 marca śledczy uzyskali informację, gdzie może znajdować się drugi ze skradzionych seatów. W ślad za tym w godzinach wieczornych policjanci „odwiedzili” posesję w Głowinie. Po przybyciu na posesję policjanci zastali tam 3 mężczyzn stojących przy samochodzie vw sharan. Mężczyźni zostali zatrzymani i wylegitymowani - byli to 43-letni mieszkaniec gminy Jeżów notowany w przeszłości za przestępstwa samochodowe oraz dwaj mieszkańcy powiatu zgierskiego w wieku 39 i 32 lata – młodszy z mężczyzn także był już karany.

W ślad za zatrzymaniem stróże prawa przeszukali posesję – znaleziono tam poszukiwanego seata, a także elementy karoserii pochodzące od seata leona. Natomiast w pomieszczeniach użytkowanych przez mieszkańca Jeżowa zabezpieczono akcesoria „pomocne” w złodziejskim fachu – łamak i moduł elektroniczny.

Następnie policjanci uzyskali informację, że samochód, którym mieli poruszać się złodzieje, stoi na ulicy Traugutta w Głownie – po szczegółowych oględzinach ustalono, że w aucie usunięto wklejkę z numerem VIN – w związku z tym samochód zabezpieczono, bowiem istniało prawdopodobieństwo, że może pochodzić z kradzieży.

Dzień później w godzinach rannych kryminalni „zapukali” do drzwi 32-letniego mieszkańca Głowna, który, miał szerokie kontakty z zatrzymanymi wcześniej złodziejami. W wyniku przeszukań mieszkania i pomieszczeń gospodarczych należących do 32-latka, zabezpieczono vw golfa, w którym zauważono ingerencję w pole numerowe nadwozia i usunięcie wklejek identyfikacyjnych, dokumentację i kluczyki do tego pojazdu, a także zdemontowane drzwi od skody octavii skradzionej w Tomaszowie Mazowieckim, drzwi od seata z wklejkami identyfikacyjnymi oraz silnik od vw golfa.

Jeszcze tego samego dnia śledczy po raz kolejny uderzyli w samochodowych złodziei – w garażu na terenie Aleksandrowa Łódzkiego zabezpieczono audi A3, które skradziono w Łodzi w grudniu ubiegłego roku. Wszystkie samochody i odnalezione części zostały zabezpieczone do dalszych badań kryminalistycznych, a czterech zatrzymanych trafiło do policyjnego aresztu.

32-latek z Głowna i 39-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego usłyszeli zarzut paserstwa, natomiast 43-letni mieszkaniec gminy Jeżów i 32-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego odpowiedzą za kilka kradzieży z włamaniem do pojazdów. Wobec trzech z czwórki zatrzymanych prokuratura planuje wystąpić do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie

(źródło: KWP w Łodzi)
 

Powrót na górę strony