Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 57 pseudokibiców

Data publikacji 07.03.2010

57 pseudokibiców zostało zatrzymanych w trakcie meczu piłki nożnej o mistrzostwo pierwszej ligi pomiędzy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski a Stalą Stalowa Wola. Kilkudziesięcioosobowa grupa próbowała siłą wedrzeć się na teren stadionu miejskiego. Wśród nich znalazł się nastolatek, który będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Wczoraj około godz. 17:20 kilkudziesięcioosobowa grupa pseudokibiców znajdująca się przy wejściu głównym stadionu miejskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim zaczęła szarpać ogrodzenie, próbując je zniszczyć. Została zaatakowana służba ochronna. Pseudokibice próbowali wedrzeć się na stadion. W związku z eskalacją agresywnych zachowań, niszczeniem mienia oraz próbą siłowego wejścia na stadion policjanci zmuszeni byli do użycia środków przymusu bezpośredniego.


W wyniku podjętych działań zatrzymano 57 najbardziej agresywnych pseudokibiców, w tym jedna osobę małoletnią, która została przekazana rodzicom. Postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Sprawa osoby nieletniej będzie przekazana do sądu rodzinnego, natomiast dorośli będą odpowiadać za naruszeniu Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Powrót na górę strony