Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty dla "Kaczora", "Banana", "Łodziaka" i "Cezara"

Data publikacji 08.03.2010

Policjanci z wydziału kryminalnego wołomińskiej komendy wspierani przez funkcjonariuszy stołecznego Wydziału Realizacji i łódzkiej Komendy zatrzymali 16 osób w wieku od 20 do 40 lat związanych ze zorganizowaną grupą przestępczą, zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Do sprawy zostało aresztowanych już 6 osób między innymi „Kaczor”, „Banan”, „Łodziak” i „Cezara”. Ta realizacja to kolejny element realizowanej przez funkcjonariuszy strategii mającej na celu walkę z przestępczością narkotykową.

Zatrzymania to efekt konsekwentnie prowadzonej przez funkcjonariuszy Komendy Stołecznej strategii wymierzonej przeciwko grupom przestępczym zajmującym się obrotem środkami odurzającymi. Tym razem w ręce funkcjonariuszy z Wołomina przy wsparciu Wydziału Realizacji i współudziale funkcjonariuszy z Łodzi wpadło 13 osób z terenu Wołomina i 3 osoby z terenu Łodzi. Jak ustalili policjanci członkowie grupy wprowadzali do obrotu marihuanę, heroinę i amfetaminę.

Grupa działała od grudnia 2008 roku. Z zebranych materiałów wynika, że zatrzymani wprowadzili na rynek ponad 15 kilogramów środków odurzających, w tym nie mniej niż 14 kilogramów heroiny. Funkcjonariusze szacują, że korzyści, jakie mogli osiągnąć zatrzymani wprowadzając do obrotu narkotyki, mogły wynieść ponad dwa miliony złotych.

Do sprawy zatrzymano 16 osób wieku od 21 do 39 lat. Wobec 6 z nich w tym „Kaczora”, „Banana”, „ Łodziaka” i „Cezara” sąd zastosował najsurowsze środki w postaci tymczasowego aresztowania. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że „Łodziak” był osobą poszukiwaną. Policjanci w trakcie realizacji zabezpieczyli również telefony komórkowe należące do tzw. „figurantów”, pistolet pneumatyczny oraz znaczna ilość gotówki.

Wszystkim grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KSP)
 

Powrót na górę strony