Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradali markety, jeden ze sprawców był poszukiwany

Data publikacji 09.03.2010

Kobylińscy policjanci zatrzymali trzy osoby, które okradały markety w Rawiczu, Wąsoszu i w Wołowie. Jednym z zatrzymanych okazał się 30-letni mieszkaniec Wrocławia, poszukiwany przez kilka sądów i prokuratur z województwa dolnośląskiego i opolskiego. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Kobylina zostali powiadomieni przez rawickich funkcjonariuszy o tym, że w powiecie rawickim i gostyńskim osobowym peugeotem poruszają się trzy osoby podejrzane o okradanie miejscowych marketów. Policjanci natychmiast udali się do jednego z tego typu sklepów w Kobylinie. Po krótkiej chwili zatrzymali do kontroli drogowej wskazany w informacji pojazd. Jego kierowcą był 42-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego. Po chwili mundurowi zatrzymali jego kompanów. Okazali się nimi mieszkańcy Wrocławia: 30-letni mężczyzna i 31-letnia kobieta.

W trakcie sprawdzania przewożonego bagażu, w samochodzie, policjanci znaleźli dwie torby z produktami chemicznymi i spożywczymi. W trakcie rozmów zatrzymani przyznali się, że towary te skradli w sklepach w Rawiczu, Wąsoszu i Wołowie. Jak się ponadto okazało, jeden z zatrzymanych mężczyzn próbował oszukać policjantów, podając im fałszywe dane osobowe. Mężczyzna podający się za 31-latka z Wrocławia bezbłędnie podawał dane swojego brata. Zgubiły go jednak tatuaże. Jak się okazało, był to 30- letni mieszkaniec Wrocławia, poszukiwany przez kilka sądów i prokuratur województwa dolnośląskiego i opolskiego za kradzieże i włamania.

Wszystkim zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia.

(źródło: KWP w Poznaniu)
 

Powrót na górę strony