Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli radia i samochody

Data publikacji 10.03.2010

Czterech mężczyzn podejrzanych o szereg kradzieży samochodowych radioodtwarzaczy oraz trzech aut zatrzymali policjanci z Radomia. Jeden z nich kradzione radio podarował matce na imieniny. Mężczyznom grozi kara do 10 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu, w nocy z poniedziałku na wtorek, na terenie osiedla Godów w Radomiu doszło do szeregu włamań do samochodów stojących na ulicach Godowskiej i Opolskiej. Okradzione zostały między innymi daewoo, chrysler, vw, audi. Z pojazdów zniknęły radioodtwarzacze znanych producentów audio.

Nad zatrzymaniem sprawców i odzyskaniem skradzionych przedmiotów zaczęli pracować kryminalni z Komendy Miejskiej Policji, a w szczególności funkcjonariusze z referatu do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Już dzień po przestępstwie zatrzymali trzech młodych mężczyzn (19-21 lat)  podejrzanych o kradzieże z włamaniem.

W czasie przeszukania mieszkań u 20- i 21-latka policjanci znaleźli 5 skradzionych radioodtwarzaczy. Razem z 19-latkiem mężczyźni tej samej nocy skradli też samochód peugeot o wartości kilkudziesięciu tysięcy zł. W wyniku podjętych działań, tym razem przez policjantów z KP 2 w Radomiu, skradziony samochód został odnaleziony w kompleksie leśnym na radomskim Potkanowie. Okazało się również, iż 19-latek ma na koncie kradzież samochodu ford, który porzucił przy ul. Długiej po spowodowaniu kolizji. W czasie przeszukania, u mężczyzny w mieszkaniu policjanci ujawnili też między innymi dwie nawigacje samochodowe, palmptop, radio CB oraz kluczyki do pojazdów. Jak ustalono, przedmioty te pochodziły z kradzieży z włamaniem do samochodów. Całą trójkę osadzono do wyjaśnienia w Policyjnych Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych.

Policjanci przedstawili mężczyznom kilkanaście zarzutów kradzieży z włamaniem do pojazdów na terenie Radomia. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów. W czwartek funkcjonariusze z „dwójki” zatrzymali do sprawy czwartego mężczyznę. 18-latek również przyznał się do współudziału w dokonaniu kradzieży z włamaniem do samochodów. Funkcjonariusze zabezpieczyli kradzione radio, które podarował matce na imieniny. Mężczyzna również został osadzony w Policyjnych Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych. Podejrzani mają też najprawdopodobniej na swoim koncie kradzież samochodu opel. Po wykonaniu czynności zostali zwolnieni do domu. Za kradzieże z włamaniem grozi im do 10 lat więzienia.

(źródło: KWP Radom)

 

Film Kradli radia i samochody

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kradli radia i samochody (format flv - rozmiar 5.92 MB)

Powrót na górę strony