Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wieźli ponad 100 kg tytoniu bez akcyzy

Data publikacji 11.03.2010

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Nowej Soli zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przewozili w samochodzie 107 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. 27- i 29-latek usłyszeli zarzuty paserstwa.

Policjanci patrolujący trasę pomiędzy miejscowościami Nowa Sól a Nowe Miasteczko, zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Podczas kontroli samochodu wyszło na jaw, że 27-letni kierowca i 29-letni pasażer omegi przewożą na tylnym siedzeniu i w bagażniku auta foliowe worki wypełnione tytoniem bez polskich znaków akcyzy. Tytoń przewożony był w plastikowych paczkach, pakowanych po pół kilograma. Łącznie policjanci zabezpieczyli 107 kg tytoniu.

Ilość przewożonego przez mężczyzn tytoniu mogła wskazywać na zamiar wprowadzenia go do obrotu. Straty Skarbu Państwa z tego tytułu oszacowano na ponad 50 tys.zł.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Obaj mieszkańcy Przemkowa w woj. dolnośląskim usłyszeli zarzuty paserstwa. Za tego typu przestępstwo kodeks karno-skarbowy przewiduje bardzo wysokie kary finansowe.

(źródło: KWP w Gorzowie)

 

Powrót na górę strony