Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywali się do ferm i fabryk

Data publikacji 11.03.2010

Trzech mężczyzn zatrzymano za kradzież alkoholu i papierosów w świebodzińskich marketach. Policjanci udowodnili im także 9 kolejnych włamań i kradzieży, m.in. do zakładów stolarskich. Sprawę nadzoruje Prokuratura w Świebodzinie.

Wczoraj  zielonogórscy policjanci zatrzymali 3 sprawców kradzieży w wieku od 20 do 23 lat. Mężczyźni kradli alkohol i papierosy od stycznia do listopada 2009 r. z dwóch świebodzińskich marketów. Kilkakrotnie ukrywali towar pod kurtką i wynosili poza market. Straty z kradzieży zostały ocenione na kwotę 10 tys. zł.

W trakcie prowadzenia postępowania policjanci udowodnili im co najmniej 9 kolejnych włamań i kradzieży do zakładów stolarskich, ferm i zakładów przemysłowych na terenie Świebodzina i okolicznych miejscowości. Ich łupem padły elektronarzędzia – wiertarki i opalarki, a także felgi samochodowe i opony. W trakcie przeszukania mieszkań sprawców kradzieży, okazało się, że część skradzionych przedmiotów przechowywali w domach. Policjanci odzyskali część z nich.

Mężczyźni przyznali się do kradzieży i włamań. W trakcie eksperymentu procesowego wskazali miejsca, gdzie dokonywali kradzieży. Sprawę nadzoruje Prokuratura w Świebodzinie.

Grozi im do 10 lat więzienia.

(źródło: KMP Zielona Góra )

Powrót na górę strony