Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty wobec kolejnych pseudokibiców po derbach w Łodzi

Data publikacji 12.03.2010

Wczoraj policjanci przedstawili zarzuty trzem mieszkańcom Łodzi, których zidentyfikowano m.in. dzięki analizie zapisów kamer rejestrujących niedzielny mecz derbowy w Łodzi. Dwóch usłyszało zarzuty udziału w zbiegowisku o charakterze chuligańskim. Trzeci usłyszał zarzut naruszenia nakazu sądowego nakładającego obowiązek powstrzymywania się od udziału w imprezach masowych. Wszystkim grozi kara do 3 lat więzienia.

Wczoraj rano kryminalni zatrzymali w mieszkaniach na łódzkim Polesiu i Bałutach dwóch mężczyzn w wieku 23 i 28 lat. Śledczy z IV komisariatu na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili im zarzuty udziału w zbiegowisku o charakterze chuligańskim. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 3 lat. Trzeci z podejrzanych, 28-latek z Polesia, usłyszał zarzuty naruszenia nakazu sądowego nakładającego obowiązek powstrzymywania się od udziału w imprezach masowych. Nakaz taki nałożył na niego Sąd Okręgowy w Katowicach a obowiązuje on do 2014 roku. Z zabezpieczonego materiału dowodowego, w tym zdjęć ze stadionu wynika, że mimo tego postanowienia mężczyzna był na meczu a dodatkowo wtargnął na murawę, naruszając kolejny przepis karny, tym razem z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Całej trójce grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Marek Działoszyński powołał specjalną grupę, która dokonuje kompleksowej analizy i oceny operacji „Derby 2010 wiosna”. W skład grupy wchodzą eksperci różnych wydziałów policji pod kierownictwem Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Łodzi. Głównym zadaniem grupy jest nadzór, koordynacja oraz pomoc jednostkom policji prowadzącym postępowania w związku z naruszeniami ładu i porządku publicznego podczas meczu derbowego 7 marca 2010r.

Obecnie policjanci z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Łodzi gromadzą i analizują materiał filmowy i fotograficzny, między innymi z kamer policyjnych, przemysłowych, zapisów monitoringu. Dzięki zapisom na filmach i fotografiach będzie można ustalić kolejnych sprawców przestępstw czy wykroczeń.

(źródło: KWP w Łodzi)

Powrót na górę strony