Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nakłaniał do porwania matki swojego dziecka

Data publikacji 12.03.2010

Policjanci z Kamiennej Góry zatrzymali 29-latka, który planował porwanie dwóch młodych kobiet i sprzedanie ich do domu publicznego w Berlinie. Mężczyzna namawiał do tego inną osobę. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności

Podejrzany został zatrzymany. Funkcjonariusze, prowadząc czynności w tej sprawie, ustalili, że groził on pozbawieniem życia matce swojego dziecka i jej rodzinie. Namawiał nieznanego mężczyznę do porwania swojej byłej konkubiny i innej jeszcze młodej kobiety. Sprawcy mieli je wywieźć za granicę i sprzedać do domu publicznego.

Mężczyzna gwarantował swojemu wspólnikowi bezkarność, powołując się m.in. na znajomości w kamiennogórskiej policji. Wszystkie te informacje okazały się wyssane z palca. Miały uwiarygodnić mężczyznę, jako osobę obeznaną z przestępczym rzemiosłem i mającą szerokie koneksje.

Obecnie policjanci wyjaśniają  okoliczności tej sprawy. Zatrzymany usłyszał już zarzut nakłaniania do uprowadzenia kobiety, powoływania się na wpływy w policji i gróźb karalnych. Mężczyzna został już decyzją sądu, na wniosek prokuratury tymczasowo aresztowany. Teraz za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony