Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawali przez Internet tytoń bez akcyzy

Data publikacji 12.03.2010

Legniccy policjanci zatrzymali trzy osoby w związku z podejrzeniem o handel w sieci tytoniem bez polskich znaków akcyzy. Jak ustalili funkcjonariusze, w ten sposób zatrzymani wprowadzili do obrotu łącznie co najmniej 165 kilogramów tytoniu. Wartość strat na szkodę Skarbu Państwa oszacowano na kwotę ponad 77 tys. złotych.

Policjanci legnickiej Komendy Miejskiej, z komórki zajmującej się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, trafili na ślad nielegalnego procederu monitorując aukcje internetowe na jednym z portali. Zauważyli, że oferowane są tam do sprzedaży znaczne ilości tytoniu. Prowadząc dalsze czynności w tej sprawie funkcjonariusze ustalili, że oferującymi do sprzedaży tytoń znanej marki są trzej mieszkańcy Legnicy.

Po dokładnym przeanalizowaniu transakcji z ostatnich miesięcy, policjanci zatrzymali trzy osoby. Jak ustalono, osoby te od początku tego roku sprzedały w ten sposób łącznie 165 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy, z podrobionymi znakami towarowymi oraz nie posiadającego wymaganych prawem oznaczeń i ostrzeżeń.

Straty powstałe na szkodę Skarbu Państwa w wyniku nielegalnej działalności, policjanci i funkcjonariusze Urzędu Celnego oszacowali na kwotę ponad 77 tys. złotych.

Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz wysokie grzywny, wynikające z przepisów karno - skarbowych.

(źródło: KWP we Wrocławiu)
 

Powrót na górę strony