Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy

Ponad kilogram amfetaminy o czarnorynkowej wartości około 40 tys. zł przechwycili dzielnicowi z Ursusa. Zatrzymano 38-letniego mężczyznę, który narkotyki ukrył pod kurtką. Wczoraj sąd aresztował go na dwa miesiące. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z Ursusa pełniący służbę w rejonie ulicy Zagłoby zwrócili uwagę na mężczyznę, który wysiadł z samochodu i bardzo szybko udał się w kierunku pobliskiego bloku. Cały czas rozglądał się wokół siebie i był bardzo niespokojny.

Doświadczeni policjanci postanowili sprawdzić, co jest przyczyną takiego zachowania. Natychmiast podjęli pościg. Mężczyzna nie reagował na polecenia zatrzymania się. Po przebiegnięciu dosłownie kilku metrów, dzielnicowi zatrzymali 38-latka. Ten jednak zaczął się szarpać. Wtedy spod kurtki wypadła mu foliowa reklamówka, wewnątrz której znajdowała się torba z zapięciem strunowym, a w niej biały proszek. Substancja została zabezpieczona, a Krzysztof B. trafił do policyjnej celi.

W komendzie biały proszek poddano badaniu. Okazało się, że mężczyzna miał ponad kilogram amfetaminy o czarnorynkowej wartości około 40 tys. złotych. Krzysztof B. został już przesłuchany przez prokuratora. Wczoraj sąd tymczasowo aresztował go na dwa miesiące za posiadanie znacznej ilości środków zabronionych prawem. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi kara nawet 8 lat więzienia.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony