Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z nożem do apteki

Data publikacji 17.03.2010

Trzy miesiące spędzi w areszcie 25-letni mężczyzna. Policjanci z Dębicy ustalili, że to on napadł na pracownicę apteki. Grożąc kobiecie nożem, domagał się od niej pieniędzy. Za rozbój grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, przed godz. 11. Do apteki przy ul. Krakowskiej w Dębicy wszedł młody mężczyzna. Grożąc farmaceutce nożem, domagał się pieniędzy. Kobieta wydała mu kilkaset złotych, po czym sprawca wybiegł z apteki.

Funkcjonariusze od chwili zgłoszenia rozpoczęli poszukiwania napastnika. Ustalili, że może być nim 25-letni mieszkaniec Dębicy, dobrze znany miejscowej Policji. W poniedziałek młody człowiek trafił do policyjnego aresztu. Ponieważ w chwili zatrzymania był pijany, dopiero wczoraj możliwe było jego przesłuchanie.

Dębiczanin usłyszał w prokuraturze zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat pozbawienia wolności. Dziś sąd w Dębicy, na wniosek Policji i prokuratury zdecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Dębicy.

(źródło: KWP w Rzeszowie)

Powrót na górę strony