Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali i nielegalnie sprzedawali leki psychotropowe

Data publikacji 19.03.2010

Dwóch mężczyzn i kobietę podejrzewanych o wyłudzanie, na podstawie sfałszowanych recept, leków psychotropowych i ich nielegalną sprzedaż, zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Markach. Dwie osoby wpadły wieczorem w centrum miasta. W ich samochodzie kryminalni zabezpieczyli czyste i wypełnione blankiety recept oraz opakowania i fiolki zawierające leki silnie przeciwbólowe i opiatowe. Trzecią z osób zatrzymali funkcjonariusze w Działdowie.

Na początku tygodnia kryminalni z mareckiego komisariatu uzyskali informację, o osobach, które w Radzyminie i Markach na podstawie sfałszowanych recept, dokonują wyłudzeń z aptek leków psychotropowych. Z informacji wynikało też, że pozyskane w nielegalny sposób leki są następnie odsprzedawane innym osobom. Dodatkowo sprawcy mieli poruszać się osobowym volkswagenem na numerach rejestracyjnych z województwa warmińsko-mazurskiego.

Funkcjonariusze przygotowali więc zasadzkę. Około 20:00 w rejonie ulicy Piłsudskiego zauważyli volkswagena. W zatrzymanym do kontroli pojeździe była kobieta i mężczyzna. Już na widok policyjnych legitymacji kierująca samochodem 19-letnia Jessica M. zaczęła zachowywać się bardzo nerwowo. Podobnie zachowywał się również pasażer samochodu, 21-letni Karol M. Podczas przeszukania pojazdu kryminalni odkryli czyste i wypisane blankiety recept oraz 150 tabletek leków psychotropowych, 90 tabletek przeciwbólowego syntetycznego leku opiatowego, dwie buteleczki przeciwbólowego leku działającego na ośrodkowy układ nerwowy. Zatrzymani twierdzili, że kupili je w aptekach na terenie powiatu wołomińskiego na podstawie sfałszowanych recept, które otrzymywali od swojego znajomego. Za kilka zrealizowanych recept mieli mu przekazywać dwie buteleczki leku przeciwbólowego. Dodatkowo odsprzedawali zdobyte w ten sposób leki psychotropowe i środki przeciwbólowe innym osobom za kwotę około 200 złotych za buteleczkę leku.

Prowadzone działania doprowadziły również do ustalenia trzeciej z osób zajmującej się fałszowaniem recept i wyłudzaniem leków psychotropowych. Już następnego dnia na prośbę mareckich policjantów, funkcjonariusze z Działdowa zatrzymali 22-letniego Łukasza A. Wszyscy zostali przesłuchani. Jessica M. i Łukasz A. poza zarzutami z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani usłyszeli również zarzuty fałszowania dokumentów. Sąd rejonowy w Wołominie wczoraj na wniosek Policji i prokuratury zastosował wobec całej trójki najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowych aresztów na okres 3 miesięcy. Na poczet przyszłej kary został również zabezpieczony warty ponad 40 tys. osobowy volkswagen.

Funkcjonariusze sprawdzają teraz, skąd zatrzymani mieli blankiety recept, w jakich aptekach realizowali podrobione recepty, czy to nie ich jedyne wyłudzenia leków psychotropowych oraz komu udzielali i odsprzedawali zdobyte w ten sposób środki psychotropowe.

(źródło: KSP)
 

Film Wyłudzali i nielegalnie sprzedawali leki psychotropowe

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wyłudzali i nielegalnie sprzedawali leki psychotropowe (format flv - rozmiar 4.35 MB)

Powrót na górę strony