Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny pseudokibic zatrzymany

Data publikacji 19.03.2010

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, którzy podczas meczu Korona Kielce – Wisła Kraków, zakłócił przebieg meczu rzucając odpaloną petardę. To już kolejne zatrzymanie pseudokibica w związku z meczem piłki nożnej. Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych może mu teraz grozić grzywna, a nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec października na kieleckim stadionie podczas meczu o podwyższonym ryzyku, między Koroną Kielce a Wisłą Kraków doszło do zamieszek. Pseudokibice użyli rac i innych niebezpiecznych przedmiotów. Kieleccy policjanci zatrzymali wtedy czterech młodych pseudokibiców w wieku od 16 do 35 lat. Nastolatek odpowiedział za swoje czyny przed sądem dla nieletnich. Trójka dorosłych została ukarana grzywną i zakazem stadionowym. Skrupulatna analiza zabezpieczonych filmów i zdjęć doprowadziła do ustalenia i zatrzymania pod koniec listopada 2009 roku 18-letniego mieszkańca Kielc, który podczas meczu podpalił szaliki z barwami drużyny przyjezdnej. W połowie grudnia 2009 roku kieleccy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców województwa świętokrzyskiego w wieku 20 i 21 lat. 20 –latkowi zarzucali wniesienie na stadion petard, (które rozdawał kibicom), zaś 21-latkowi czynny udział w zamieszkach na stadionie i rzucanie odpalonych petard w kierunku interweniujących policjantów. Prokurator zastosował wobec trójki zatrzymanych dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Pod koniec stycznia kieleccy kryminalni zatrzymali kolejnych pseudokibiców. 20-letniemu mieszkańcowi Kielc policjanci zarzucali rzucenie odpalonej petardy w kierunku interweniujących stróżów prawa oraz czynny udział w zamieszkach na stadionie. Takie same zarzuty usłyszał 22-letni młody człowiek. Mężczyzna miał odpowiadać także za podpalenie barw klubowych Wisły Kraków. Konsekwencją ich czynów był dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Do kolejnego zatrzymania doszło wczoraj. W ręce stróżów prawa wpadł 25-letni mieszkaniec woj. podkarpackiego, którzy zakłócił przebieg meczu rzucając odpaloną petardę w kierunku sektora kibiców oraz interweniujących policjantów. Wobec zatrzymanego prokurator zastosował dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

(źródło: KWP w Kielcach)
 

Powrót na górę strony