Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komunikat KWP w Katowicach

Data publikacji 20.03.2010

Policjanci z Cieszyna ustalają okoliczności śmierci i tożsamość kilkuletniego chłopca, którego zwłoki znaleziono wczorajszego popołudnia w Cieszynie. Pływające w stawie hodowlanym na peryferich miasta ciało dziecka, zauważyli dwaj przechodzący obok chłopcy. Zarządzona prokuratorska sekcja zwłok da odpowiedź na pytanie, co było bezpośrednią przyczyną śmierci.

Wczoraj około 16.00 dwaj chłopcy przechodzący obok stawu hodowlanego na peryferiach Cieszyna zauważyli pływające w nim zwłoki. O makabrycznym odkryciu powiadomili rodziców, a ci z kolei - policjantów. Wspólnie ze strażakami wyłowiono ze stawu ciało - z wyglądu około 3-letniego chłopczyka. Prokurator nadzorujący czynności zarządził już przeprowadzenie sekcji zwłok, której wyniki pozwolą na ustalenie bezpośredniej przyczyny zgonu. Zarówno w polskich, jak i w czeskich policyjnych bazach danych brak jest informacji na temat trwających poszukiwań takiego dziecka. Dlatego też policjanci ustalają obecnie zarówno okoliczności samego zdarzenia, jak i tożsamość chłopczyka.

R Y S O P I S:

wiek z wyglądu 2-5 lat, wzrost ok. 100 cm, szczupłej budowy ciała, twarz pociągła, czoło wysokie, usta średniej wielkości, cera blada, włosy krótkie proste blond, uszy duże przylegające, nos mały, oczy kol. niebieskiego, uzębienie pełne.

U B I Ó R:

* kurtka ortalionowa ocieplona polarem kol. czerwonego ze ściągaczami, zapinana na zamek błyskawiczny. Na piersi dwie kieszenie zapinane na zatrzaski metalowe kol. jasnego. Pod kieszenią metka kol. niebieskiego z napisem „MINI MONI”;
* sweterek typ polo kol.szarego w poprzeczne paski biało czerwone, zapinany w górnej części na guziki metalowe z wytłoczonym napisem o treści „COOL CLUB”, na wysokości piersi po lewej stronie znajdują się dwie naszyte aplikacje przedstawiające kotwicę kol. czerwonego oraz statek kol. biało – czerwono - brązowego.
* bluza polarowa kol. czerwono - granatowego zapinana na zamek błyskawiczny kol. niebieskiego. Po prawej stronie wzdłuż zamka znajdują się napisy kol. ciemnego o treści: „DEEPER INTER TRIBE OLD INDIAN LEGENDS”;
* spodnie kol. ciemnego typu bojówki z bocznymi kieszeniami zapinanymi na guziki;
* buty typu traper za kostkę skóropodobne kol. brązowego, przód buta obszyty materiałem skóropodobnym kol. ciemnego, z czarną podeszwą rozmiar 22, na podeszwie wytłoczony napis o treści „KIDS”, sznurowane i zapinane na rzep na którym znajduje się naszyta aplikacja o treści „TREK STAR”;
* rajstopy frotowe kol. niebieskiego;
* czapka z włoczki kol. biało - niebieskiego z czerwonymi aplikacjami;
* rękawiczki z włoczki kol. niebiesko - czerwono - białego.

Wszystkie osoby, które mogą mieć w tej sprawie jakiekolwiek informacje, lub wiedzą coś na temat zaginięcia podobnego dziecka, proszone są o kontakt z cieszyńskimi policjantami pod numerem telefonu 33 851-62-55, lub z najbliższą jednostką policjanci – tel. 997 i 112.

Powrót na górę strony