Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wywiadowcy w walce z narkotykami

Data publikacji 20.03.2010

Najpierw podjęli obserwację, potem podążali tropem młodego człowieka, następnie stali się świadkami transakcji narkotykowej, równolegle podjęli dwa pościgi, w efekcie których na koniec zatrzymali dilera i jego klienta. Tak w wielkim skrócie wyglądała akcja policjantów wywiadu przeprowadzona wspólnie z zastępcą naczelnika wydziału. 20-letni Łukasz R. usłyszał 3 zarzuty. Odpowie za handel środkami odurzającymi, posiadanie 3,8 grama heroiny oraz paserstwo dwóch telefonów komórkowych.

Przed 16.00. policjanci wywiadu pełniący służbę wspólnie z naczelnikiem wydziału wywiadowczo-patrolowego południowopraskiej komendy podjęli obserwację młodego mężczyzny, który zachowywał się nerwowo, co chwilę zerkał na zegarek i rozmawiał przez telefon komórkowy. Wiele szczegółów jego wyglądu i zachowania mogło sugerować, że prawdopodobnie jest uzależniony od środków odurzających.

Funkcjonariusze nie spuszczali z niego wzroku. Podążali jego tropem. Nie musieli zbyt długo czekać, by nagle zaczęło się coś dziać. Okazało się, że mężczyzna zmierzał na spotkanie. Kiedy do niego doszło policjanci stali się świadkami transakcji narkotykowej.

Zareagowali błyskawicznie. Podjęli pościg za uciekającymi mężczyznami. Obu udało się bardzo szybko schwytać. Policjanci ustalili, że 20-letni Łukasz R. sprzedał swojemu klientowi działkę heroiny za kwotę 80 złotych. Kupujący, podczas pościgu, w obawie przed odpowiedzialnością karną w całości połknął zawiniątko z narkotykiem. W mieszkaniu dilera wywiadowcy znaleźli i zabezpieczyli 17 porcji heroiny o wadze 3,8 grama oraz dwa poszukiwane telefony komórkowe.

Dochodzeniowcy, po przeprowadzeniu wszystkich czynności doprowadzą dziś 20-latka do prokuratury, gdzie mężczyzna usłyszy zarzut handlu środkami odurzającymi, posiadania narkotyków oraz paserstwa dwóch telefonów komórkowych.

ea/jw

Powrót na górę strony