Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice zatrzymani

Data publikacji 22.03.2010

Wczoraj w Starachowicach w czasie trwania meczu trzecioligowych drużyn piłki nożnej doszło do próby zakłócenia porządku na stadionie oraz w jego okolicach. Policjanci zatrzymali sześć osób w wieku od 20 do 29 lat, które wdarły się na stadion. Zgodnie z nową ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych zatrzymanym grożą wysokie kary grzywny, a nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Wczoraj podczas rozgrywek piłki nożnej pomiędzy Juwentą Starachowice a Wierną Małogoszcz, na stadion wtargnęła grupa mężczyzn, jak się okazało pseudokibiców innej drużyny piłkarskiej ze Starachowic. Osoby te zaczęły biec w kierunku kibiców drużyny przyjezdnej, wykrzykując wulgaryzmy pod ich adresem. Swoim zachowaniem prowokowali do zbiorowego zakłócenia porządku na stadionie. Szybka i zdecydowana reakcja policjantów oraz służb porządkowych doprowadziła do zatrzymania i wyprowadzenia poza stadion sześciu pseudokibiców. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu starachowickiego w wieku od 20 do 29 lat. Najstarszy z nich był pod wypływem alkoholu, miał ponad 1,2 promila.

W tym samym czasie inna, agresywna grupa kilkunastu pseudokibiców zakłóciła porządek poza stadionem, używając wulgarnych słów. Zdecydowane działania policji zapobiegły kolejnym naruszeniom prawa. Powstrzymana grupa pseudokibiców to mężczyźni w wieku od 16 do 22 lat. Policjanci nałożyli na agresorów wysokie mandaty karne, a sprawą czterech 16-latków zajmie się sąd rodzinny.

Dzisiaj sześciu zatrzymanych na stadionie mężczyzn w trybie przyspieszonym zostanie doprowadzonych do sądu. Zgodnie z nową ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych grożą im wysokie kary grzywny, a nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP Kielce)
 

Powrót na górę strony