Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

20 cm od katastrofy

Data publikacji 23.03.2010

Policjanci z Ostrołęki zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o kradzież elementów śluzy przeciwpowodziowej. Gdyby stan wody na Narwi był wyższy o około 20 cm, ich działanie mogłoby spowodować realne zagrożenie powodziowe dla mieszkańców osiedla Otok. Zatrzymani to mieszkańcy gminy Lelis w wieku od 20 do 26 lat.

Przed godziną 20:00 dyżurny ostrołęckiej Policji otrzymał zgłoszenie dotyczący kradzieży elementów śluzy przeciwpowodziowej na wysokości ul. Otok. Na miejsce niezwłocznie zostały skierowane patrole prewencji i wywiadowców. Podczas oględzin funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli m.in. rękawice oraz elementy wspomnianej śluzy. Sprawna koordynacja działań sprawiła, że w ciągu kilkudziesięciu minut policjanci ustalili podejrzanych, a po godzinie 22:00 zatrzymali ich.

Jak się okazał, sprawcy – po uprzednim zdemontowaniu z mocowania – skradli klapę samozamykającą się, odpowiedzialną za regulacje przepływu wody. Jak określili specjaliści, gdyby stan wody na Narwi był wyższy o około 20 cm, istniałoby realne zagrożenie powodziowe dla mieszkańców osiedla Otok.

Cała trójka zatrzymanych w policyjnym areszcie to mieszkańcy gminy Lelis. Mężczyźni mają od 20 do 26 lat. Wartość skradzionych elementów została oszacowana na sumę 5 tys. złotych. Wszystkie elementy śluzy zostały odzyskane. Znajdowały się one w jednym z lasków w Łęgu Przedmiejskim.

Postępowanie w powyższej sprawie prowadzi ostrołęcki wydział dochodzeniowo-śledczy.

(źródło: KWP w Radomiu)

Powrót na górę strony