Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny śmigłowiec odnalazł kobietę

Data publikacji 23.03.2010

Dzięki akcji policyjnego śmigłowca z kamerą termowizyjną udało się odnaleźć 28-latkę, która zabłądziła w lesie. Kobieta, jadąc samochodem, postanowiła skorzystać z nawigacji satelitarnej – jak się okazało, urządzenie wprowadziło ją w błąd.

Wczoraj wieczorem dyżurny komendy powiatowej Policji w Wołominie odebrał telefoniczne zgłoszenie od 28-latki. Kobieta informowała, że zgubiła się w nieznanym jej kompleksie leśnym. Okazało się, że – wracając do domu samochodem – postanowiła skorzystać z nawigacji. W miejscowości Okuniew urządzenie "nakazało" jej skręcić w kierunku lasu. Kobieta wykonała polecenie – w pewnym momencie samochód ugrzązł na błotnistej leśnej ścieżce. Nie mogąc wyjechać, 28-latka zadzwoniła na policję, prosząc o pomoc.

Dyżurny skierował w wyznaczony obszar leśny będące w pobliżu załogi policyjne. Funkcjonariusze, mimo kilkugodzinnych poszukiwań, nie znaleźli kobiety. Okazało się też, że nie można nawiązać kontaktu telefonicznego z zaginioną.

W tej sytuacji zapadła decyzja o użyciu policyjnego śmigłowca. O 23.50 ze stadionu sportowego w Wołominie wystartował śmigłowiec z kamerą termowizyjną na pokładzie. Piętnaście minut po północy funkcjonariusze namierzyli z powietrza w rejonie wojskowego poligonu samochód i kobietę. Partol pieszy kierowany przez załogę helikoptera już po chwili dotarł do przestraszonej i zmęczonej 28-latki. Kobieta bezpiecznie wróciła do domu.

(źródło: KSP)
 

Powrót na górę strony