Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna rozlewnia alkoholu zlikwidowana

Data publikacji 24.03.2010

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali dwie osoby i zabezpieczyli spirytus wartości 63 tys. złotych. Zlikwidowana rozlewnia była ukryta na warszawskim Mokotowie. Zabezpieczono też urządzenia oraz odczynniki chemiczne wykorzystywane przy produkcji.

Wczesnym rankiem funkcjonariusze wkroczyli na teren jednej z posesji na Mokotowie, gdzie według zebranych informacji miała znajdować się nielegalna rozlewnia alkoholu. Jak się okazało, 33-letni Raschid G. oraz 30-letni Walentyn M., obywatele Ukrainy, przetwarzali spirytus techniczny, by następnie produkować z niego alkohol do spożycia.

Policjanci zabezpieczyli ponad 800 litrów spirytusu o wartości około 63 tys. złotych oraz różne odczynniki chemiczne wykorzystywane przy produkcji. W jednym z pomieszczeń zabezpieczono kilka tysięcy pustych butelek do których przelewany był alkohol. Trafiał on następnie do sprzedaży na warszawskie bazary.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Jak się dodatkowo okazało, Walentyn M. poruszał się samochodem, nie stosując się do wydanego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

Teraz sprawą zajmą się policjanci z Mokotowa, którzy wyjaśniają, od jak dawna przestępcy zajmowali się nielegalną produkcją alkoholu.

(źródło: KSP)

 

Powrót na górę strony