Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Światowe marki tworzyli w piwnicy

Data publikacji 25.03.2010

Spodnie, kurtki i bieliznę o wartości ponad 500 tys. zł zabezpieczyli policjanci z KSP i Otwocka. Zatrzymali 40-letnią Beatę T. i 42-letniego Dariusza T., którzy na skalę przemysłową doszywali do podrobionych ubrań metki znanych światowych firm. Grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niewielkiej miejscowości położonej w gminie Sobienie Jeziory, 42-letni Dariusz T. i 40- letnia Beata T. urządzili zakład krawiecki, w którym naszywano na wyrobach tekstylnych, sprowadzanych najprawdopodobniej z Azji, znaki towarowe znanych światowych marek.

Ich działalność została przerwana przez policjantów wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z komendy stołecznej Policji, przy udziale policjantów z Otwocka. W samo południe na terenie posesji zjawili się policjanci, którzy w trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych ujawnili prawdziwą halę produkcyjną. Naszywanie metek na podrobione kurtki, spodnie czy bieliznę odbywało się na skalę przemysłową, również w garażu i piwnicy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli maszyny do naszywania i mocowania metek na odzież, jak również bardzo duże ilości metek z logo znanych światowych firm. W toku dalszych czynności mundurowi odnaleźli popakowane i gotowe do wywiezienia t-shirty, skarpety czy spodnie. Łącznie policjanci zabezpieczyli 6 208 sztuk odzieży z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi. Rynkowa wartość zabezpieczonego towaru to ponad 500 tys. zł.

Dariusz T. i Beata T. zostali zatrzymani i osadzeni w otwockim areszcie. Policjanci ustalają obecnie, zarówno źródła pochodzenia zabezpieczonych wyrobów, jak również to, kto zajmował się ich dalszą dystrybucją oraz placówki handlowe, do których trafiała podrabiana odzież.

Zatrzymanym za przestępstwo, którego się dopuścili grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(źródło: KSP)
 

Powrót na górę strony