Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwa przyjmowała pacjentów

Data publikacji 26.03.2010

Anonimowa informacja o tym, że w jednej z przychodni przyjmuje nietrzeźwa lekarka, doprowadził do zatrzymania kobiety. Miała ona 1,8 promila alkoholu w organizmie. W momencie zatrzymania w przychodni nie było pacjentów, ale od rana przyjmowała ich w takim stanie. Jeżeli okaże się, że naraziła te osoby na niebezpieczeństwo, grozi jej kara do 3 lat więzienia.

Oficer dyżurny policji otrzymał 25 marca 2010 roku anonimowy telefon informujący o tym, że w jednej z przychodni rejonowych w powiecie wołowskim pełni dyżur lekarka, która może być pod wpływem alkoholu. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol Policji. Funkcjonariusze, którzy przybyli do gabinetu lekarskiego potwierdzili, że 51-letnia lekarka jest nietrzeźwa. W jej organizmie stwierdzono ponad 1,8 promila alkoholu. Kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy i wykonania dalszych czynności procesowych.

W trakcie zatrzymania przed gabinetem i w gabinecie lekarza nie było pacjentów. Policjanci ustalili, iż lekarka pełniła dyżur od godzin porannych i przyjmowała pacjentów. Została zabezpieczona dokumentacja medyczna przyjętych osób. Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Jeżeli przeprowadzone postępowanie wykaże, że mogło dojść do bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu pacjentów, kobiecie może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony