Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany 22-latek podejrzany o zabójstwo

Data publikacji 26.03.2010

Dzięki doskonałej współpracy między polskimi i holenderskimi policjantami zatrzymano 22-letniego Polaka podejrzanego między innymi o zabójstwo taksówkarza. Paweł J., który ukrywał się w Holandii, był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Wczoraj został przewieziony do Polski, gdzie wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu nawet dożywocie.

Polscy policjanci od kilku tygodni poszukiwali Pawła J. Mężczyzna podejrzany jest o rozbój i brutalne zabójstwo taksówkarza. Funkcjonariusze byli pewni, że 22-latek chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej uciekł za granicę. Na początku marca sąd wystawił więc za nim Europejski Nakaz Aresztowania.
 
Cały czas trwały intensywne czynności poszukiwawcze. Trop prowadził do Holandii. Polscy funkcjonariusze zwrócili się do holenderskich kolegów z prośbą o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu Pawła J. Do udziału w sprawie został włączony także oficer łącznikowy. Dzięki świetnej współpracy i sprawnej wymianie informacji funkcjonariusze szybko wpadli na trop poszukiwanego Polaka. Zatrzymany 22-latek był kompletnie zaskoczony. Nie spodziewał się, że policjanci odnajdą go nawet za granicą. W obcym kraju czuł się bowiem zupełnie bezpieczny.
 
Wczoraj mężczyznę przewieziono do Polski, gdzie trafił do aresztu. Wkrótce stanie przed sądem. Za zabójstwo grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Powrót na górę strony
Polska Policja