Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził ponad 0,5 kg amfetaminy

Data publikacji 27.03.2010

Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej vw golfa. Okazało się, że w samochodzie przewożono 0,5 kg amfetaminy. Kierowca próbował tłumaczyć policjantom, że zabezpieczona substancja to szpachla potrzebna mu do remontu mieszkania. Mężczyznę zatrzymano w areszcie.

Wczoraj policjanci ruchu drogowego na jednej z głównych ulic Sierpca zatrzymali do kontroli białego vw golfa. Powodem kontroli było używanie przez kierującego telefonu komórkowego w trakcie jazdy. W trakcie sprawdzania dokumentów 44-letni kierowca był bardzo zdenerwowany, co wzbudziło podejrzenia policjantów. Po kontroli dokumentów policjanci sprawdzili samochód. Za siedzeniem kierowcy znaleźli niewielki pakunek w folii zawinięty w szarą taśmę klejącą. Zainteresowanie policjantów paczką jeszcze bardziej wystraszyło mężczyznę, który chciał zapłacić mandat i jak najszybciej odjechać. Rozpytany tłumaczył, że w pakunku jest masa szpachlowa, potrzebna do remontu mieszkania.

Na miejsce przyjechali kryminalni, którzy zabezpieczyli paczkę, a mężczyznę doprowadzili do komendy. W komendzie wyjaśniło się dlaczego mężczyzna był zdenerwowany. Badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina o wadze 535 gramów.

Mężczyzna został zatrzymany w areszcie do wyjaśnienia.

(źródło: KWP w Radomiu)
 

Powrót na górę strony