Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Slalomem z torbą przesyłek

Data publikacji 28.03.2010

Pewien listonosz, mając 3 promile alkoholu we krwi, pedałował na rowerze z torbą pełną listów i przesyłek. Zatrzymali go dzielnicowi z Wawra. W momencie, kiedy Wiesław K. zdał sobie sprawę z tego, co się stało wpadł na pomysł, by dla ratowania sytuacji wręczyć policjantom łapówkę w kwocie 100 złotych. W prokuraturze 44-latek usłyszał już zarzuty.

Policjanci w Wawrze otrzymali informację, że ulicami dzielnicy na rowerze jeździ pijany listonosz. Dzielnicowi zareagowali natychmiast. Niedługo później 44-letni Wiesław K. był już zatrzymany. Mundurowi szybko zlokalizowali jadącego slalomem listonosza. Mężczyzna miał torbę wypełnioną listami i przesyłkami. Wszystkie zostały przekazane naczelnikowi urzędu pocztowego. Wiesław K. został poddany badaniu trzeźwości. Okazało się, że miał 3 promile alkoholu we krwi.

Kiedy 44-latek zorientował się, co się stało i co to może dla niego oznaczać, wpadł na pomysł "wybrnięcia" z niemiłej sytuacji. Sądził, że uda mu się przekupić stróżów prawa. Wręczył im 100 złotych łapówki w zamian za odstąpienie od dalszych czynności. Tym właśnie sposobem dopuścił się kolejnego przestępstwa, tym razem korupcyjnego. Kiedy mężczyzna wytrzeźwiał, a dochodzeniowcy zebrali kompletny materiał dowodowy trafił do prokuratury i tam usłyszał zarzuty.

Powrót na górę strony