Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci interweniowali na meczu

Data publikacji 29.03.2010

Grupa ponad stu pseudokibiców, na meczu Stal Sandeko i Sokół Aleksandrów Łódzki, zaatakowała pracowników ochrony. Na prośbę organizatorów wprowadzono siły policyjne na stadion. Trzech ochroniarzy trafiło do szpitala. Policjanci zatrzymali cztery osoby.

Wczoraj w Rzeszowie rozgrywał się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Stal Sandeko i Sokół Aleksandrów Łódzki. Tuż po rozpoczęciu meczu, około godz.16, grupa 30 kibiców Stali przeskoczyła przez ogrodzenie na teren stadionu. Podjęta interwencja przez służby porządkowe organizatora spowodowała, że w ich kierunku z sektora Stali ruszyło około 100 kibiców, którzy zaatakowali kamieniami oraz elementami wyłamanych ławek interweniujących ochroniarzy.

Ochrona nie była w stanie sama przywrócić porządku, dlatego na prośbę organizatora wprowadzono na stadion siły policyjne. Pseudokibice zaczęli rzucać w kierunku policjantów niebezpieczne przedmioty. Mając na uwadze realne zagrożenia życia i zdrowia zarówno interweniujących policjantów, jak i służb porządkowych, dowódca zabezpieczenia podjął decyzję o użyciu broni gładkolufowej. Strzał ostrzegawczy i dwa strzały w kierunku najbardziej agresywnych uczestników zajścia spowodowały wycofanie się atakujących kibiców do wyznaczonego im sektora.

Policjanci zatrzymali czterech pseudokibiców, w tym jednego nieletniego. Dwóch z zatrzymanych trafiło do policyjnego aresztu, jednego ukarano mandatem, a nieletni został przekazany pod opiekę rodzicom. Zatrzymany 19-latek, za udział we wcześniejszych rozróbach, ma już wydany sądowy zakaz stadionowy. Policjanci analizują zapisy monitoringu stadionowego. Na
jego podstawie, osoby biorące aktywny udział w zajściu muszą się liczyć z konsekwencjami. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Rzeszowie)

 

Powrót na górę strony