Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa oszustów rozbita

Data publikacji 30.03.2010

Kilkadziesiąt kredytów opiewających na sumę kilkuset tysięcy złotych wyłudzono z różnych banków w powiecie mińskim. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali kilka osób powiązanych z tym procederem. Do policyjnego aresztu trafiła między innymi 26-letnia Anna L. i 21-letni Artur M. Obydwoje usłyszeli już zarzut wyłudzenia kredytów bankowych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci planują kolejne zatrzymania.

Policjanci wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadli na trop nielegalnych praktyk związanych z oszustwami bankowymi. Idąc tropem informacji funkcjonariusze dotarli do 26-letniej mieszkanki Warszawy Anny L., właścicielki firmy, prawdopodobnie zamieszanej w wyłudzenia kredytowe. Z policyjnych analiz wynikało, że „bankowy” proceder mógł być prowadzony na przełomie ostatnich kilku lat, a oszuści mogli wyłudzić z kilku lokalnych banków nawet kilkaset tysięcy złotych.

W sprawie zatrzymano już kilka osób. Do policyjnego aresztu trafiła Anna L. i 21-letni Artur M., pochodzący z siennickiej gminy. Obydwoje usłyszeli zarzuty popełnienia wyłudzeń kredytowych i innych przestępstw. Wobec Anny L. prokurator zastosował policyjny dozór.

To jeszcze nie koniec tej sprawy. Policjanci badają inne wątki przestępczej działalności, w międzyczasie planują też kolejne zatrzymania osób, które mogły mieć związek z oszustwami.

(źródło: KSP)
 

Powrót na górę strony