Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Surowe kary dla pseudokibiców

Data publikacji 30.03.2010

Surowe kary grzywny od 1,5 do 2 tys. zł oraz 2-letni zakaz wstępu na imprezy masowe otrzymało 5 pseudokibiców. Nietrzeźwi mężczyźni usiłowali wejść na stadion. Sprawcy wcześniej zostali poinformowani, iż wejście w takim stanie jest niedozwolone. Robili jednak wszystko, aby dostać się na obiekt. Mieli od 0,5 do 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj 5 pseudokibiców z województwa świętokrzyskiego w wieku od 18 do 24 lat zostało doprowadzonych do sądu. Wszyscy zostali zatrzymani w sobotę podczas meczu rozgrywanego we Wrocławiu. Jak ustalili policjanci, sprawcy wiedząc, że wejście na stadion w stanie nietrzeźwości jest niedozwolone, za wszelką cenę usiłowali dostać się na obiekt. Wcześniej pracownicy ochrony poinformowali ich, że w takim stanie nie wejdą na imprezę. Po zatrzymaniu sprawdzono ich stan trzeźwości. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało u nich od 0,5 do 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Wobec wszystkich orzeczony został zakaz wstępu na imprezę masową na okres 2 lat, trzech z nich ukaranych zostało grzywną w wysokości 2 tys. zł, a pozostałych dwóch grzywną w wysokości 1,5 tys. zł.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony