Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradali stacje paliw

Data publikacji 30.03.2010

Policjanci z Komisariatu Szczecin – Dąbie rozbili szajkę, która trudniła się kradzieżami paliwa. Sprawcy usłyszeli po 10 zarzutów za kradzież ponad 1400 litów benzyny. Zatrzymani są już pod policyjnym dozorem.

Od trzech tygodni na prawobrzeżu na dwóch stacjach benzynowych dochodziło do kradzieży paliwa. W zgłoszeniach, które wpływały charakterystyczne było to, że na różnych pojazdach podczas ostatnich kilku kradzieży, pojawiały się te same tablice rejestracyjne. To nasunęło podejrzenia, że kradzieży dokonują ci sami sprawcy. Policjanci wytypowali pięć pojazdów, którymi mogli poruszać się sprawcy. W efekcie zorganizowanych działań, po kolejnej kradzieży, funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych. Zatrzymani to mieszkańcy Szczecina w wieku od 19 do 26 lat.

W sumie w procederze udział brały cztery osoby. Mężczyźni dysponowali pięcioma autami oraz pięcioma kompletami kradzionych tablic rejestracyjnych. Podjeżdżali na stacje i tam tankowali zbiornik pojazdu oraz kilka 20 litrowych pojemników, po czym odjeżdżali bez uiszczenia opłaty za paliwo. Skradzione paliwo mężczyźni sprzedawali bądź przeznaczali na własne potrzeby, podróżując po całym kraju.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty, dwóm z nich przedstawiono ich aż dziesięć za kradzież ponad 1400 litów paliwa. Podejrzani przyznali się również do kolejnych ośmiu kradzieży benzyny, jednak ze względu na wartość strat, zostały zakwalifikowane jako wykroczenia.

Prokurator po zapoznaniu z zebranym w sprawie materiałem dowodowym podtrzymał zarzuty i zastosował wobec całej czwórki policyjny dozór.

Policjanci zajmujący się sprawą ustalają jak podejrzani weszli w posiadanie kradzionych tablic rejestracyjnych oraz czy sprawcy nie okradli innych stacji benzynowych.

(źródło: KWP w Szczecinie)
 

Powrót na górę strony