Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzut za fałszywe oskarżenie policjanta

Data publikacji 30.03.2010

25-letni mężczyzna przyznał się do fałszywego oskarżenia policjanta. W listopadzie ub.r. poinformował Policję o tym, że policjant ruchu drogowego zażądał od niego łapówki. Przeprowadzona kontrola nie potwierdziła tych zarzutów, a śledztwo wykazało, że mężczyzna fałszywie oskarżył policjanta. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W listopadzie ubiegłego roku dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. otrzymał telefonicznie informację od młodego mężczyzny, który twierdził, że policjant Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gorzowie Wlkp. zażądał od niego 100zł za możliwość zaparkowania samochodu na parkingu przy cmentarzu, zamkniętym na czas Wszystkich Świętych.

Po otrzymaniu tej informacji komórka kontroli KMP w Gorzowie Wlkp. wszczęła wobec policjanta postępowanie wyjaśniające. Nie potwierdziło ono powyższych zarzutów.
Równocześnie prowadzone były czynności dochodzeniowo-śledcze, które pozwoliły ustalić, że 25-latek, mieszkaniec Gorzowa Wlkp., fałszywie oskarżył policjanta.

Mężczyzna przyznał się do winy. Wczoraj usłyszał zarzut fałszywego oskarżenia. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.)
 

Powrót na górę strony