Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po pościgu odzyskano skradziony samochód

Data publikacji 31.03.2010

Policjanci zatrzymali po pościgu dwóch sprawców kradzieży samochodu. Auto skradziono w Niemczech, a odzyskano w Przysusze. Obecnie trwają czynności wyjaśniające prowadzone we współpracy z niemiecką policją.

Dyżurny Komendy w Przysusze został poinformowany, że drogą krajową nr 12 w kierunku Radomia, może się poruszać skradziony w Niemczech mercedes sprinter. Wartość tego pojazdu oszacowano na 15 tys. euro. Dyżurny natychmiast wystawił posterunki blokadowe. Po chwili policjanci zauważyli auto. Kierowca mercedesa nie zareagował na sygnały do zatrzymania. Zjechał na pobocze, porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo, a następnie wsiadł do stojącego w pobliżu bmw, którym drugi sprawca „pilotował” skradziony pojazd. W Radomiu przy ulicy Wolanowskiej przysuscy kryminalni wspólnie z policjantami z Posterunku Policji w Wolanowie zatrzymali uciekające bmw i dwóch mężczyzn – mieszkańców Radomia w wieku 31 i 21 lat.

Podczas wstępnego rozpytania 21-latek przyznał się do kradzieży samochodu na terenie Niemiec. Samochody zostały zabezpieczone na parkingu policyjnym. Obecnie trwają czynności wyjaśniające prowadzone we współpracy z niemiecką policją.

(źródło: KWP w Radomiu)

 

Powrót na górę strony