Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z narkotykami

Data publikacji 31.03.2010

Ponad 1000 porcji amfetaminy i 30 porcji marihuany zabezpieczyli kryminalni z warszawskiej Pragi Północ, zatrzymali 2 osoby. Policjanci z Koszalina zatrzymali 33-latka, który posiadał znaczne ilości marihuany, amfetaminy oraz haszyszu. Natomiast funkcjonariusze z Pionek zlikwidowali uprawę konopi i zatrzymali 3 mężczyzn. Zatrzymanym grożą surowe kary.

Pierwszą sprawę rozpracowywali policjanci z Pragi Północ, którzy otrzymali informację na temat posiadania środków odurzających przez Elżbietę D. i Ryszarda R. Ustalili, że mieszkają oni w tym samym budynku i są sąsiadami. Pojechali pod wskazane adresy.

Kiedy tylko pojawili się na miejscu, zauważyli wchodzącego do budynku mężczyznę z reklamówką. Znajdował się w niej susz roślinny koloru zielonego, torebki z zapięciem strunowym, woreczki foliowe z białym proszkiem i dwie wagi elektroniczne.

Kryminalni przeszukali również mieszkanie kobiety. Ustalili, że susz roślinny znajdujący się w torbie Ryszarda R. należy do kobiety. Oboje zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Po zważeniu przez techników kryminalistyki okazało się, że Ryszard R. miał w torbie ponad 100 gramów amfetaminy i około 30 porcji marihuany.

Elżbieta D. usłyszała zarzut posiadania środków odurzających. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ryszard R. usłyszał zarzut posiadania środków odurzających w znacznej ilości. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec Ryszarda R. prokurator zastosował dozór policyjny.

(źródło: KSP)

Kolejną sprawą zajmowali się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. Podczas przeszukania 33-latka znaleźli w jego kieszeni pudełko po papierosach. W nim znajdowały się woreczki z białym proszkiem. Po zbadaniu okazało się, że było tam ponad 20 gramów amfetaminy. Policjanci przeszukali również mieszkanie mężczyzny. Tam podejrzewany schował ponad 66 gramów marihuany. Susz był zamknięty w dwóch słoikach. Funkcjonariusze znaleźli również foliowy zwitek, w którym było prawie 8 gramów haszyszu. Wszystkie narkotyki zostały zabezpieczone, a ich posiadacz zatrzymany.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co zgodnie z ustawą grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Prokuratura zadecydowała o objęciu go policyjnym dozorem i poręczeniem majątkowym. 33-latek ma również zakaz opuszczania kraju.

(źródło: KWP w Szczecinie)

Natomiast policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego KP Pionki w nocy z soboty na niedzielę, sprawdzając informację o nielegalnej hodowli konopi, skontrolowali jeden z bloków. W jednej z piwnic zastali trzech młodych mężczyzn (17-21 lat).

W czasie przeszukania piwnicy policjanci ujawnili uprawę konopi indyjskich, sadzonki znajdowały się w specjalnie przystosowanych inkubatorach ze sztucznym oświetleniem. Krzaki zabezpieczono do dalszych badań, natomiast mężczyzn zatrzymano i osadzono do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

W poniedziałek policjanci przedstawili mężczyznom zarzuty nielegalnej uprawy konopi oraz posiadania marihuany. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie środków odurzających podlega karze pozbawienia wolności do lat 3, a uprawa konopi zagrożona jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

(źródło: KWP w Radomiu)

  • fot. KSP
  • fot. KWP w Szczecinie
  • fot. KWP w Radomiu
Powrót na górę strony