Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie wielkanocne Fundacji

Data publikacji 31.03.2010

W dniach 28-29 marca 2010 r. w Warszawie odbyły się spotkania podopiecznych Fundacji z Radą i Zarządem Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Przyjechało 49 osób z garnizonu kieleckiego, krakowskiego i poznańskiego.

Rodzinom towarzyszyli pełnomocnicy z komend wojewódzkich Policji, a z województwa kieleckiego – również Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Mirosław Schossler. Program spotkania był bardzo intensywny jak na tak krótki pobyt. Gospodarzem spotkania był Przewodniczący Rady Fundacji nadinsp. Władysław Padło. W imieniu Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzeja Matejuka z podopiecznymi Fundacji spotkał się Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Waldemar Jarczewski. Gośćmi specjalnymi byli współpracujący z Fundacją przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych z Czech i Słowacji.

Następnego dnia odbyło się spotkanie wielkanocne z udziałem Zastępcy Komendanta Głównego Policji pana insp. Andrzeja Treli. Podczas spotkania wręczono podziękowania dla osób szczególnie zasłużonych dla działalności Fundacji. Medalem Fundacji „Szlachetnemu Sercu – Cordii Nolili”, za pomoc rodzinom poległych policjantów, został odznaczony były minister spraw wewnętrznych i administracji pan Krzysztof Janik. Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych kapelan Komendy Głównej Policji ks.Jan Kot wraz z ks. Andrzejem Kwaśnikiem dokonali poświęcenia pokarmów. Poczęstunek sponsorował pan Janusz Wiśniewski.

Zarząd Fundacji wszystkim Podopiecznym i Przyjaciołom Fundacji składa serdeczne życzenia spokojnych i pogodnych świąt wielkanocnych, serdecznych spotkań rodzinnych przy świątecznym stole, przyjaznych rozmów oraz wszelkiej pomyślności.
 

Powrót na górę strony