Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odnalezieni w puszczy przez policyjny śmigłowiec

Data publikacji 02.04.2010

Wycieczka rowerowa dwójki nastolatków pod opieką dziadka zakończyła się policyjną akcją ratunkową z udziałem helikoptera. 62-letni mężczyzna zaczął słabnąć i tracić przytomność, gdy cała trójka przemierzała Puszczę Kampinoską. Pomoc dotarła na czas.

14-letni chłopiec z 15-letnią siostrą cioteczną wybrali się na rowerową wycieczkę pod opieką 62-letniego dziadka. Gdy przemierzali Puszczę Kampinoską, mężczyzna, ze względu na pogorszenie się zdrowia, zaczął słabnąć. Cała trójka straciła orientację w terenie i nie wiedziała, jak wyjechać z puszczy. Po godzinie 19.00 dzieci o sytuacji poinformowały przez telefon komórkowy rodziców, którzy przekazali alarmową wiadomość dyżurnemu Policji.

Policjanci natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Na miejsce wysłano kilka radiowozów oraz przewodnika z psem tropiącym. Ponieważ liczyła się każda chwila, do działań skierowano również helikopter. Piloci przeszukiwali teren puszczy. Nastolatków uprzedzono, aby – słysząc śmigłowiec – świeciły w górę latarkami. W ten sposób policjanci namierzyli zaginionych. Przez trudny, zalesiony teren, dotarł do nich wóz bojowy straży pożarnej, który przewiózł całą trójkę do odległej o około 4 kilometry miejscowości Wiersze. Tam w gotowości oczekiwała karetka pogotowia ratunkowego. 62-latek został przewieziony do szpitala.

(źródło: KSP)
 

Film Odnalezieni w puszczy przez policyjny śmigłowiec

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Odnalezieni w puszczy przez policyjny śmigłowiec (format flv - rozmiar 2.73 MB)

Powrót na górę strony