Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy dróżnik

Data publikacji 07.04.2010

Kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat grozi dróżnikowi, który wykonywał swoje obowiązki będąc pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że mężczyzna miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Dróżnik odpowie za pełnienie obowiązków związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości.

Kilka minut przed 9.00 policjanci z Ożarowa Mazowieckiego uzyskali informację o dróżniku, który może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał chwiać się na nogach. Policjanci natychmiast udali się na wskazany przejazd kolejowy. Po przeprowadzonym badaniu na zawartość alkoholu okazało się, że dróżnik miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze natychmiast powiadomili o zaistniałej sytuacji przełożonego dróżnika, który zapewnił zmiennika.

Mężczyzna, gdy wytrzeźwieje, odpowie za pełnienie obowiązków związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KSP)

 

Powrót na górę strony