Kradli na lawetę - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli na lawetę

Data publikacji 07.04.2010

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową wspólnie z policyjnymi wywiadowcami zatrzymali trzy osoby związane z kradzieżami i skupem kradzionych pojazdów. Sprawcy do kradzieży wykorzystywali lawetę. Zarówno złodziejom i paserowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

6 kwietnia tuż przed południem wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi podczas patrolowania ulicy Podgórnej zauważyli jak dwaj mężczyźni wciągają na lawetę opla kadeta. Postanowili sprawdzić, czy auto jest faktycznie uszkodzone czy mężczyźni mają jakieś przestępcze zamiary. Już po chwili wszystko było jasne. Samochód nie należał do żadnego z mężczyzn a także w pobliżu nie było właściciela. Obaj podejrzani zostali zatrzymani i przekazani specjalistom od przestępczości samochodowej. Wówczas wyszło na jaw, że wspomniany opel nie jest jedynym autem skradzionym przez zatrzymanych. Okazało się, że na początku kwietnia mężczyźni skradli Citroena C15. Również w tym przypadku złodzieje wykorzystali do kradzieży lawetę. Jeden z mężczyzn, wskazał, gdzie sprzedali citroena.

Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres i przeszukali teren szrotu. Znaleźli tam części karoserii skradzionego citroena. W rękach stróżów prawa znalazł się także podejrzany o zakup kradzionego pojazdu. 35-latek odpowie za paserstwo a dostawcy trefnego samochodu za kradzież. Złodzieje mają 21 i 30 lat. Obaj są znani policjantom. Młodszy odpowiadał w przeszłości za rozbój, starszy natomiast za posiadanie narkotyków.

Wszystkim zatrzymanym może grozić nawet 5 lat wiezienia.

(źródło: KWP w Łodzi)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja