Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwani Europejskim Nakazem Aresztowania w rękach Policji

Policjanci wydziału kryminalnego jarosławskiej komendy zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn. Obaj byli poszukiwani na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania, który wydał za nimi francuski wymiar sprawiedliwości. O ewentualnej ekstradycji mężczyzn do Francji zadecyduje Sąd Okręgowy w Przemyślu.

Mężczyźni wpadli w ręce funkcjonariuszy w trakcie prowadzenia policyjnej akcji "poszukiwany”. W wyniku sprawdzenia w informatycznym systemie policyjnym okazało się, że obydwaj są poszukiwani w związku z podejrzeniem, że dopuścili się przestępstw na terenie Francji. To właśnie w tym kraju wystawiono za nimi Europejski Nakaz Aresztowania.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj zostaną dowiezieni do Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, a następnie na jej wniosek do sądu, który zdecyduje o ewentualne ekstradycji. Jeżeli mężczyźni zostaną wydani stronie francuskiej, to przed tamtejszym wymiarem sprawiedliwości odpowiedzą za popełnione przestępstwa i w oparciu o francuski system prawa zostanie im wymierzona kara.

(źródło: KWP w Rzeszowie)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja