Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pełnił dyżur w szpitalu mając ponad 2 promile

Data publikacji 08.04.2010

Wrocławscy policjanci zatrzymali pijanego lekarza, który pełnił dyżur w szpitalu, na oddziale dziecięcym. Wśród przyjętych pacjentów była m.in. 2 – letnia dziewczynka. W chwili zatrzymania lekarz miał blisko 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci z komisariatu zatrzymali lekarza, który będąc w stanie nietrzeźwości pełnił dyżur w szpitalu na oddziale pediatrycznym. Przeprowadzone badanie wykazało u 49 – letniego mężczyzny blisko 2,2 promila alkoholu w organizmie.

7 marca br. około godziny 20.30 oficer dyżurny z komisariatu Policji na wrocławskim Psim Polu otrzymał informację o tym, że lekarz przyjmujący pacjentów na oddziale dziecięcym jest prawdopodobnie nietrzeźwy. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce potwierdzili to podejrzenie. Jak wstępnie ustalono, mężczyzna rozpoczął dyżur około godziny 15.00. Wśród przyjętych pacjentów była m.in. 2 – letnia dziewczynka.

Z uwagi na stan nietrzeźwości lekarz został zatrzymany do wyjaśnienia. Dalsze czynności z jego udziałem będą wykonywane po wytrzeźwieniu. Policjanci ustalają ilu pacjentów podczas dyżuru przyjął nietrzeźwy lekarz, czy w takim stanie rozpoczął dyżur, czy też alkohol spożywał w jego trakcie oraz czy swoim postępowaniem mógł narazić pacjentów na bezpośrednie zagrożenie życia bądź zdrowia.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony