Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani dzięki portalowi "poszukiwani.policja.pl"

Data publikacji 08.04.2010

Łukasz P. i Wojciech J., chcąc uniknąć odpowiedzialności za przestępstwa z przeszłości, ukryli się w Holandii i Anglii. Poszukiwały ich bartoszycki sąd i prokuratura. Dzięki policyjnej stronie internetowej „poszukiwani.policja.pl” zostali rozpoznani i zatrzymani przez tamtejszych funkcjonariuszy.

Łukasz P. zatrzymany w Holandii ma na swoim koncie groźby i znieważania funkcjonariuszy na granicy polsko-rosyjskiej, natomiast  Wojciech J., ukrywający się do tej pory w Londynie, rozboje, pobicia i wymuszenia rozbójnicze popełniane w Bartoszycach. Obaj mężczyźni, aby uniknąć odpowiedzialności, wyjechali z Polski. Bartoszycki sąd i prokuratura wystawiły za nimi europejskie listy gończe i nakazy zatrzymania. Policjanci rozpoczęli poszukiwania. Wiedząc, że mężczyźni ukrywają się w krajach Unii Europejskiej, funkcjonariusze umieścili ich wizerunki i dane na policyjnej stronie internetowej „poszukiwani.policja.pl”. Dzięki temu podczas kontroli angielscy policjanci zatrzymali Wojciecha J. na jednej z ulic Londynu. Podobnie w ręce holenderskich funkcjonariuszy wpadł Łukasz P. O ich zatrzymaniu bartoszyccy policjanci zostali powiadomieni przez Interpol.

Obaj mężczyźni są w drodze do Polski, gdzie czeka ich kara za przestępstwa, które popełnili. W więzieniach mogą spędzić do 12 lat.

(źródło: KWP w Olsztynie)

Powrót na górę strony
Polska Policja