Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli „podróbki” warte 1,5 mln zł

Data publikacji 09.04.2010

Ponad 3 tys. bluz, koszulek, czapek, zegarków i portfeli z podrobionymi znakami towarowymi, zabezpieczyli wczoraj lubuscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej. Straty na jakie narażony został przedstawiciel zagranicznych firm odzieżowych - to blisko 1,5 mln zł.

Informacje policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. wskazywały na to, że ma się tam znajdować podrobiona odzież oraz inne przedmioty sygnowane znakami znanych producentów. Informacje te potwierdziły się.

We czwartek rano na trzy przygraniczne bazary, w Słubicach, Łęknicy i Kostrzynie, weszli policjanci z Gorzowa, Żar, Słubic, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Zielonej Góry, policjanci z Kostrzyna oraz funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Olszynie.

Policja zabezpieczyła ponad 3 tys. bluz, koszulek, czapek, zegarków i portfeli. Przedstawiciel zagranicznych firm w Polsce wstępnie oszacował straty na blisko 1,5 mln zł.

Teraz wszystkie osoby, przeciwko którym zostały skierowane policyjne działania - zostaną przesłuchane i usłyszą zarzuty. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności oraz bardzo wysokie kary finansowe.

(źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.)

Film Zabezpieczyli „podróbki” warte 1,5 mln zł

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zabezpieczyli „podróbki” warte 1,5 mln zł (format flv - rozmiar 1.99 MB)

Powrót na górę strony