Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany czterema listami gończymi w rękach Policji

Data publikacji 09.04.2010

Policjanci z Olsztyna zatrzymali 30-letniego Tomasza Sz. z Iławy. Mężczyzna był poszukiwany czterema listami gończymi, m.in. za rozbój, włamanie, znieważenie funkcjonariusza oraz narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Tomasz Sz. 3 lata temu powinien był stawić się w zakładzie karnym. Dzięki pomocy matki ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Wczoraj zaskoczony wpadł w ręce kryminalnych.

Tomasz Sz. był poszukiwany od 3 lat. Miał na swoim koncie cztery listy gończe wydane przez iławski sąd rejonowy za rozbój, włamanie, znieważenie funkcjonariusza oraz narażenie życia i zdrowia na niebezpieczeństwo. W kilku postępowaniach działał w warunkach recydywy. Tomasz Sz. usłyszał wyrok 3 lat bezwzględnej kary pozbawienia wolności.

Sprawę poszukiwawczą prowadzili kryminalni z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie, którzy ustalili, że w ukrywaniu się 30-latkowi może pomagać jego matka.

Wczoraj policjanci zaskoczyli 30-latka w mieszkaniu. Mężczyzna, zdumiony obecnością funkcjonariuszy, przyznał, że był przygotowany na stawianie oporu policjantom podczas ewentualnego zatrzymania – miał pod ręka nóż i inne niebezpieczne narzędzia. Wczoraj nie zdążył ich użyć.

Policjanci przewieźli zatrzymanego do zakładu karnego.

(źródło: KWP w Olsztynie)

Powrót na górę strony
Polska Policja